WROCŁAW FASHION OUTLET x NOWE HORYZONTY

MODA KOCHA KINO

BACK TO NEWS

Sunday 21 July 2019

Za aktorki, które jako pierwsze odważyły się nosić spodnie, za soczyste barwy hiszpańskiego mistrza, za letni styl tamtych dni i tamtych nocy... moda ma za co kochać kino! Właśnie dlatego Wrocław Fashion Outlet ponownie wspiera Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Odkryj stylizacje na bazie filmowych inspiracji i dowiedz się więcej o tym, co czeka na kinomanów od 25 lipca do 4 sierpnia.

Za aktorki, które odważyły się nosić spodnie

Marlena Dietrich, oraz Katharine Hepburn to kobiety, które prawdziwie zrewolucjonizowały kobiecą modę. Brzmi niewiarygodnie, ale jeszcze w latach 30. XX wieku w USA, kobiety noszące spodnie mierzyły się z karą w postaci aresztu! Fakt, że dziś spodnie w damskiej garderobie nie dziwią nikogo jest m.in zasługą tych legendarnych aktorek, które kobiecą siłę i niezależność wyrażały także poprzez swój ubiór. Założenie przez nie spodni i marynarek przełamało społeczne tabu i dało podwalinę pod zmiany, które nastąpiły nieco później.

Szeroka popularyzacja damskich spodni i marynarek nastąpiła bowiem w trakcie II wojny światowej - kiedy to kobiety, pod nieobecność mężczyzn, zaczęły obejmować funkcje biznesowe, kierownicze. Dziś, garnitur to baza dla eleganckiej, kobiecej garderoby. We Wrocław Fashion Outlet można go skompletować m.in w salonach United Colors of Benetton oraz Scotch & Soda, gdzie jako uzupełnienie posłuży niezwykle ciekawy, koronkowy top. Cały zestaw we Wrocław Fashion Outlet to jedyne 358 zł (cena regularna: 1670 zł).

Za soczyste barwy hiszpańskiego mistrza

Estetyka Pedro Almodovara to jego znak szczególny. Wybuchowe, eklektyczne scenerie są bazą dla emocjonalnych, odważnych i wyrazistych postaci, na których skupiają się jego dzieła. Ognista czerwień, drapieżne motywy zwierzęce, ferie barwnych kwiatów - motywy stylistyczne reprezentują dominujące w jego filmach wyzwolenie. Lato to idealna okazja, aby oddać się hiszpańskiej fantazji i wyrazić ją w swoim ubiorze! Zestaw ze zdjęcia skompletować można w salonach Twoje Soczewki (okulary), Scotch & Soda (bluzka) oraz Venezia (torebka). 

Za letni styl tamtych dni i tamtych nocy

Uznanie dla filmu ‚Tamte dni, tamte noce’ pokazują nie tylko jego nagrody i nominacje, które zgarnął w zeszłym roku. Film ten odznaczył się wyraźnym wpływem na popkulturę, a jego postaci - szczególnie Elio, w którego wciela się Timothée Chalamet - stały się kultowe, także pod względem modowym. 

Akcja filmu zawieszona jest w roku 1983, a charakterystyczny klimat tamtych czasów widoczny jest także w ubiorze bohaterów. T-shirty z printami, polo, koszulki z kołnierzem button down, jeansowy total-look czy klasyczne trampki to elementy garderoby, które w dalszym ciągu stanowią esencję letniego, męskiego stylu. Stylizację z odrobiną nostalgii skompletować można w salonach Guess (koszula, spodnie) i Levi's (trampki) za 297,90 zł (cena regularna: 597,90 zł). 

Wrocław Fashion Outlet na festiwalu Nowe Horyzonty

Dla uczestników festiwalu przygotowaliśmy wiele stylowych niespodzianek, które pomogą w filmowych aktywnościach. W kinie czekają na Ciebie aż dwie strefy chilloutu Wrocław Fashion Outlet, które pomogą w odpoczynku w czasie festiwalu! Szukaj także naszych wachlarzy, które pomogą w przetrwaniu lipcowych temperatur. Z kolei Klub Festiwalowy zasilimy naszymi leżakami - w sam raz na przerwę między koncertami!

Wszystkich uczestników festiwalu zachęcamy do wyrażania swojego stylu - najciekawsze naszym zdaniem stylizacje wyróżnimy dodatkowymi nagrodami. Do zobaczenia na festiwalu!

SHARE ON

RELATED ARTICLES

1 of 3

See all articles