DESTINATION DENIM

Sprawdź swoją jeansową wiedzę

Powrót do aktualności

niedziela 2 września 2018

Wbrew pozorom jeansy, które na dobre zdobyły nasze serca, to nie jeden fason. Ile jeansów – tyle możliwości. Czym się od siebie różnią?

Sprawdź swoją wiedzę!

Połącz nazwy z opisem i sprawdź odpowiedzi na dole artykułu!

1. STRAIGHT LEG / 2. SKINNY FIT / 3. SLIM / 4. FLARE FIT / 5. MOM JEANS / 6. BOYFRIEND JEANS / 7. LOW-RISE JEANS / 8. HIGH WAISTED / 9. LOOSE / 10. RELAXED / 11. JOGGERS

A. Charakteryzują się luźnym, męskim krojem z obniżonym stanem, są często delikatnie podwijane przy nogawce. Doskonale maskują zbyt duże uda!

B. Model z nisko umieszczonym krokiem, wąskimi i dopasowanymi nogawki, często zakończony jest ściągaczem. Pomimo, że kojarzony jest z miejską nonszalancją, może także idealnie uzupełnić elegancką stylizację.

C. Szerokie od uda po kostkę, zwane także „baggy”. Charakteryzuje je nisko umieszczony krok. Ich przewiewność idealnie sprawdza się podczas upałów.

D. Najbardziej klasyczny model spodni, w którym nogawka jest w całości prosta.

E. Mocno inspirowane latami 80. i 90. Spodnie z luźnymi nogawkami, lekko zwężające się ku dołowi oraz z wysokim stanem, który doskonale podkreśla talię

F. Potocznie zwane rurkami, delikatnie zwężają się ku dołowi, skrojone zgodnie z naturalną linią sylwetki, mocno przylegają do ciała na całej długości.

G. Charakteryzują się mocno rozszerzającymi się z nogawkami od kolana aż do ziemi. Kiedyś kojarzone z latami 70., w ostatnich sezonach przeżywają drugą młodość!

H. Jeansy o swobodnym kroju, które nie krępują ruchów i pasują do każdej sylwetki.

I. Mniej przylegające niż rurki, w dalszym ciągu jednak dopasowane i podkreślające sylwetkę.

J. Spodnie ze stanem poniżej bioder, zaczynające się około 8 cm poniżej pępka. Szczyt swojej popularności przeżyły w latach 2000.

K. Spodnie ze stanem na wysokości 8 cm powyżej pępka. Jeszcze niedawno uważane za przestarzałe, od kilku sezonów przechodzą jednak swój renesans.

Jak dobrać wymarzoną parę?

W każdy weekend września, między 12:00 a 15:00, dowiesz się tego od stylistki Barbary Murzy w Denim Roomie, znajdującym się zaraz obok głównego wejścia do Wrocław Fashion Outlet! To wyjątkowa okazja, aby personalne, profesjonalne porady stylistki otrzymać za darmo! Na miejscu czekają na Ciebie także wyjątkowe konkursy i wystawa na temat metod personalizacji jeansu.

ODPOWIEDZI: 

A6, B11, C9, D1, E5, F2, G4, H10, I3, J7, K8

Udostępnij na