DESTINATION DENIM

Odkryj 7 unikalnych detali Wrangler

Powrót do aktualności

czwartek 27 września 2018

W przeciwieństwie do innych oryginalnych amerykańskich ikon, przepis na stworzenie sławnych dżinsów Wranglera nie leży ukryty w skarbcu w Północnej Karolinie. Można go bowiem odnaleźć na dżinsach – od modelu 13MWZ z 1947 roku aż po modele współczesne. Mówiąc najprościej, wszystko sprowadza się do SIEDMIU UNIKALNYCH DETALI.

7 KULTOWYCH DETALI

1. PŁASKIE NITY

Koniec z porysowanym siodłem.

Nity wzmacniają dżinsy w kluczowych miejscach i zapobiegają rozdarciu szwów. Metoda ta jednak zawsze wiązała się z pewnymi niedogodnościami: nity rysowały powierzchnię siodła, tapicerki w samochodzie czy mebli. Płaskie miedziane nity Wranglera „nie drapią” – dokładnie tak, jak obiecywały pierwsze reklamy. Nadają dżinsom subtelne wykończenie: są bardziej przyjazne użytkownikowi i wszystkim powierzchniom, z którymi się styka.

2. KIESZONKA NA ZEGAREK

Monety są bezpieczne.

Na początku swojej działalności Wrangler zatrudnił wytrawnego krawca Bena Lichtensteina do stworzenia kolekcji koszul, dżinsów i kurtek. Jednym z pomysłów „Rodeo Bena” było zaprojektowanie głębszej kieszeni na zegarek o zaokrąglonym, ergonomicznym kształcie. Wylot kieszeni znajduje się wysoko, tuż przy talii i jest w naturalny sposób zabezpieczony paskiem. Tak więc wszystko, co do niego się włoży – klucze, monety, gumę do żucia – na pewno stamtąd nie wypadnie.

3. SZWY

By jazda była wygodniejsza.

Założone brzegi materiału wzdłuż szwów to element charakterystyczny dla odzieży dżinsowej, jednak Wrangler zadbał również o jego funkcjonalność. Brzeg karczka nad tylnymi kieszeniami jest założony do dołu i zabezpiecza portfel przed wypadnięciem, co bardzo się przydaje w niespodziewanych, ekstremalnych sytuacjach. Zakładane szwy zewnętrzne stanowią znak rozpoznawczy większości modeli dżinsów Wranglera. Ponieważ po wewnętrznej stronie nogawek szwy są płaskie, dżinsy te są dużo wygodniejsze podczas jazdy.

4. SZLUFKI

Dżinsy na swoim miejscu.

Model 11MW – pierwsze dżinsy Wranglera, wyprodukowane w 1947 roku, miały siedem szlufek. Jeśli nosiłeś kiedyś dżinsy z pięcioma szlufkami, na pewno zauważyłeś, że przesuwają się w talii. Sześć szlufek poprawia nieco komfort noszenia. Ale porządny skórzany pasek przewleczony przez siedem szlufek sprawia, że dżinsy idealnie przylegają do ciała.

5. HAFT „W”

Wzmocnione tylne kieszenie.

Wprowadzony w 1947 roku haft „W” to dżinsowy odpowiednik oznakowania bydła. Dżinsy Wranglera mają wyhaftowane dwa „W” na tylnych kieszeniach – skrót do „Western Wear” (Odzież Zachodu). Oprócz tego kieszenie mają również poziome szwy w kolorze dżinsu, które łączą je z dodatkową warstwą materiału, wzmacniającą je od wewnątrz. Dżinsy Wranglera to wytrzymałość w każdym calu.

6. NASZYWKI

Unikalny symbol jakości.

Od 1947 roku wszystkie dżinsy Wranglera mają na prawej tylnej kieszeni skórzaną naszywkę. Na początku widniał na niej napis „Blue Bell’s Wrangler Authentic Western Jeans”. Obecnie znajduje się tam tylko nazwa Wrangler – jedno słowo, które symbolizuje wytrzymałą, autentyczną odzież dżinsową najwyższej jakości.

7. LOGO Z LINY

Odzież dżinsowa do zadań specjalnych – od 1947 roku.

Ułożene z liny logo Wranglera to jeden z najbardziej kultowych symboli w historii dżinsu. Linia oznaczała działanie: dżinsy Wrangler są przeznaczone dla ludzi aktywnych, którym zależy na swobodzie ruchów i którzy muszą radzić sobie w trudnych sytuacjach. Linia ma wyraźny przekaz: Wrangler to oryginalna amerykańska marka odzieży.

Ciesz się kultowymi modelami przystosowanymi do współczesnych wyzwań – odwiedź salon Wrangler Lee we Wrocław Fashion Outlet. Dzięki Destination Denim, do końca września czekają tam na Ciebie wyjątkowe promocje. Kliknij tutaj, by je odkryć!

Udostępnij na